Погода в Тальному Прогноз погоди +18 °C Сонячно Курси валютUSD: 25.14 ▼ -0.09 EUR: 27.75 ▼ -0.19 RUB: 0.38 ▲ 0 Ціни на пальнеА-92: 53.94 А-95: 56.23 ДП: 52.91 Газ: 26.77

Автор Тема: Лінукс очима чайника  (Прочитано 6987 раз)

0 Користувач і 2 Гостей переглядають цю тему.

Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
Лінукс очима чайника
« : 20 Березня 2010, 19:17 »
Отже… Лінукс.
Перше питання, яке задають собі користувачі, знайомі здалеку з цією ОС – який дистрибутив узяти. І я не вийняток :)
Почитав інфу по різних дистрибутивах – ще більше заплутався. Ніби й досвідчений користувач ПК, але ж і це не просто зміна дров на новіші – змінюється все.
Знайшов спеціальний тест, який допомагає вибрати дистрибутив. ХТТПдвокрапка//www.zegeniestudios.net/ldc/
Тест показав, що мені найбільше підходить OpenSuSE. Вирішив йому довіритись, і поставив на закачку. А тим часом піду в хаті пилососити  ;D
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Online Тальне

  • Бот :)
  • Тальне форум
  • Карма: +100500
Блок з товарами


Offline Constantine

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 48
  • Карма: +10/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #1 : 20 Березня 2010, 21:42 »
VirusW, новичку лучше (и проще) начитать с дистрибутива Kubuntu или Fedora. Особое внимание следует обратить на Russian Fedora Remix. In My Humble Opinion.


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5514
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #2 : 20 Березня 2010, 22:10 »
Пробував Live CD версії PuppyLinux (45мб) і Fedora (хз, не пам"ятаю, 700 мб приблизно). Чесно кажучи не вразило, та й photoshop не запустиш :) ,а "аналогічний" Gimp і поруч з Adobe не валявся.

Так, для короткочасного експерименту можна спробувати Unix подібні ОСі, але-але... уже звик їсти виделкою, а переучувати себе до паличок не маю ні часу, ні бажання.

VirusW, проагітуй нас ;)
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


Offline Constantine

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 48
  • Карма: +10/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #3 : 20 Березня 2010, 22:35 »
Taurus, ввиду Вашего рода деятельности Linux-системы Вам "противопоказаны". A вот Mac OS откроют перед Вами широкий горизонт возможностей. Правда, за определенную плату. ;)


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #4 : 20 Березня 2010, 22:45 »
2Constantine
Мені в принципі байдуже з чого починати. І новачок я більше в інтерфейсі, ніж в настройках. Досвід все таки є. Колись і в досі драйвера ставив :). Я просто довірився тестові, а потім почитав ще про цей дистр. - вийшло що я вибрав "для досвідчених користувачів". В принципі знаю, що будуть труднощі - але ж, якби я їх не хотів, то мабуть взагалі б не ліз в це діло. На роботі може доведеться займатись настройкою "невіндовсів" - тож краще попробувати дома. Менше проблем :)
2Taurus
скільки я вже чув про юнікси - в них можливості набагато більші. Тому мені здається саме паличками ми зараз користуємось. На рахунок фотошопу - спробую обовязково. Можна ж під емуляторами запускати.
А агітувати я покищо не буду нікого. Може сам через кілька днів скажу "ну його" і залишусь на вінді. Хоча... "ну її"  ;D Рванемо ось в Європу з новим президентом. Пожорсткішають умови щодо ліцензованого ПЗ, майкрософт збільшить обсяг своїх програмних продуктів в 4-5 разів і це буде краща агітація :)
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Constantine

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 48
  • Карма: +10/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #5 : 20 Березня 2010, 22:58 »
VirusW, если тебе неважно, с чего начинать, зачем было проходить тесты для выбора дистрибутива?
Если есть желание разобраться в Linux – пробуй Debian.
Если есть желание знать свою систему досконально – пробуй Gentoo. ;)


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5514
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #6 : 21 Березня 2010, 10:04 »
Цитата: VirusW
Можна ж під емуляторами запускати.
Під емуляторами запускати можна і на  смартфоні Simbian стару Windows 3.1 - це з тої ж категорії ITшних девіацій.

Цитата: VirusW
Пожорсткішають умови щодо ліцензованого ПЗ, майкрософт збільшить обсяг своїх програмних продуктів в 4-5 разів і це буде краща агітація :)
Здається простішим буде купити ЕОМ версію вже :-\

Цитата: Constantine
Taurus, ввиду Вашего рода деятельности Linux-системы Вам "противопоказаны". A вот Mac OS откроют перед Вами широкий горизонт возможностей. Правда, за определенную плату.
100%, але ще поки не готовий до такого радикального кроку, хоча в Севені "позичили" багато чого з МакОС тому цей перехід буде простішим. Тай продукція Adode спочатку пишеться під МакОС, а потім портується під вінду. Я "За", але витрати збільшуються в рази :)
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #7 : 21 Березня 2010, 11:34 »
VirusW, если тебе неважно, с чего начинать, зачем было проходить тесты для выбора дистрибутива?
Если есть желание разобраться в Linux – пробуй Debian.
Если есть желание знать свою систему досконально – пробуй Gentoo. ;)
я взагалі набрав у гуглі стандартне питання - який дистрибутив вибрати. От і натрапив на тест. Для початку поюзаю OpenSuSE. Адаптуюсь. А потім якщо розберусь - може сам собі зкомпілюю ядро (ггг, так говорю, ніби це Альт+Ф9 в паскалі натиснути). С++ по плану вивчити, і асм далі продовжити.

ПС: Дженту страшно ставити. Вдруг не подужаю її "приборкати"? :)
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Constantine

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 48
  • Карма: +10/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #8 : 21 Березня 2010, 12:11 »
1.
Цитувати
Адаптуюсь.
VirusW, я и говорил, что лучше начинать с других дистрибутивов, так как процесс адаптации пройдет быстрее и менее болезненно. Сначала нужно понять философию Linux, а затем можно начинать поиски того единого и неповторимого дистрибутива, с которым ты никогда уже не сможешь расстаться. ;)

2.
Цитувати
С++ по плану вивчити, і асм далі продовжити.
Зачем учить C++ и Assembler? Хочешь в core team Linux? Я сомневаюсь, что сейчас в каких-либо серьезных проектах используется один Assembler. Возможный вариант использования – проекты на микроконтроллерах (причем, непроизводительных), да и то, основной язык – C (а не C++, так как он чрезмерно ресурсоемок применительно к микроконтроллерам), где используются ассемблерные вставки. Сейчас Assembler уходит в прошлое, в чистом виде его никто не хочет использовать. Поэтому изучение этого языка программирования, на мой взгляд, сейчас является не актуальным. Если же программировать под PC – тогда и одного C++ должно хватить.

3.
Цитувати
Дженту страшно ставити. Вдруг не подужаю її "приборкати"?
Поэтому стоит двигаться в направлении от простого к сложному.

P.S. Успехов в освоении Linux.


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #9 : 21 Березня 2010, 15:39 »
1. VirusW, я и говорил, что лучше начинать с других дистрибутивов, так как процесс адаптации пройдет быстрее и менее болезненно. Сначала нужно понять философию Linux, а затем можно начинать поиски того единого и неповторимого дистрибутива, с которым ты никогда уже не сможешь расстаться. ;)
Колись уже ставив один з дистрибутивів. Мандріву здається. Але філософії її так і не побачив. Сама все за мене поставила, ніяких настройок не просила. Тому відчуття було що це звичайна ХРшка тільки морда інша :). І в універі був Асп здається. Теж саме - нічого не ясно. Тим більше нам її уже в готовому вигляді дали.
2. Зачем учить C++ и Assembler? Хочешь в core team Linux? Я сомневаюсь, что сейчас в каких-либо серьезных проектах используется один Assembler. Возможный вариант использования – проекты на микроконтроллерах (причем, непроизводительных), да и то, основной язык – C (а не C++, так как он чрезмерно ресурсоемок применительно к микроконтроллерам), где используются ассемблерные вставки. Сейчас Assembler уходит в прошлое, в чистом виде его никто не хочет использовать. Поэтому изучение этого языка программирования, на мой взгляд, сейчас является не актуальным. Если же программировать под PC – тогда и одного C++ должно хватить.
Асм і С++ я хочу вчити лише для себе. Все одно розуму не хватає щоб працювати програмістом, то хоч побидлокодити для себе :) Асм я почав вивчати під дос. Ні про яке використання АПІ-функцій і взагалі Обєктно-орієнтоване програмування і не думаю. Так що смислу вивчати це я й не шукаю :)
3. Поэтому стоит двигаться в направлении от простого к сложному.
P.S. Успехов в освоении Linux.
спс. Тільки я не зовсім зрозумів. Мені занадто легко буде чи занадто важко, якщо я обрав OpenSuSE?
І як у тебе з Юніксами? теж користуєшся, чи колись було діло?
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Constantine

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 48
  • Карма: +10/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #10 : 21 Березня 2010, 16:36 »
1.
Цитувати
Але філософії її так і не побачив.
Философию ты не увидишь, её надо понять.

2.
Цитувати
Сама все за мене поставила, ніяких настройок не просила.
В таком случае, Gentoo – однозначно. Прочувствуешь все до мелочей, и настроек будет столько, что мало не покажется. Пока пересоберешь ядро, откомпилируешь программы... А вообще, большинство возможностей UNIX-систем проявляются при использовании командной строки, которую использовать никто не хочет. Может, поэтому ты и не прочувствовал Linux.

3.
Цитувати
Асм і С++ я хочу вчити лише для себе.
Ситуация прояснилась.

4.
Цитувати
Ні про яке використання АПІ-функцій і взагалі Обєктно-орієнтоване програмування і не думаю.
C++ является объектно-ориентированным языком программирования, поэтому, если будешь изучать C++, то тебе придется задуматься о принципах объектно-ориентированного программирования.

5.
Цитувати
Мені занадто легко буде чи занадто важко, якщо я обрав OpenSuSE?
Как сложатся твои отношения с openSUSE, я не могу знать. Это зависит от твоих способностей, желания разобраться и иных факторов. Но... Дистрибутив openSUSE входит в список рекомендуемых для начинающих изучать Linux, поэтому, по моему мнению, сложностей не должно возникать.

6.
Цитувати
І як у тебе з Юніксами? теж користуєшся, чи колись було діло?
Из семейства UNIX недавно пришлось изучать freeBSD. Периодически приходится сталкиваться с Fedora. На данный момент UNIX-системы не использую в качестве основной ОС.

P.S. Если есть желание разобраться с Linux, могу скинуть небольшую подборку книг по этой теме. Также есть пару книг по Assembler и C++.


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #11 : 21 Березня 2010, 18:01 »
В принципі з усім згоден.
4. C++ является объектно-ориентированным языком программирования, поэтому, если будешь изучать C++, то тебе придется задуматься о принципах объектно-ориентированного программирования.
Я про асм в даному випадку говорив. Я ще старий - під дос вивчав. А під вінду не хотілось. А за С++ що це ООП середовище - знаю. І його вивчити хочеться тільки для реалізації задач, які потрібно лише мені. (ну наприклад СД записати з загрузочною оболочкою і тд - дрібниці).
...пришлось изучать freeBSD...
Адмін? :)
P.S. Если есть желание разобраться с Linux, могу скинуть небольшую подборку книг по этой теме. Также есть пару книг по Assembler и C++.
ВОни в тебе на новачків орієнтовані? Просто я мабуть не зовсім правильно розумію слово "дистрибутив". Книжка по лінуксу універсальна виходить, чи якась привязка до конкретного дистра?
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Constantine

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 48
  • Карма: +10/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #12 : 21 Березня 2010, 18:14 »
Цитувати
Адмін?
Нет.

Цитувати
ВОни в тебе на новачків орієнтовані? Просто я мабуть не зовсім правильно розумію слово "дистрибутив". Книжка по лінуксу універсальна виходить, чи якась привязка до конкретного дистра?
Подборка книг – разноплановая. И для новичков, и для опытных пользователей. Есть самоучители, справочники, руководства. В книгах присутствует описание разных дистрибутивов, в частности, есть раздел "Выбор дистрибутива". Также есть книги, посвященные отдельным дистрибутивам. Например: "Mandriva Linux. Полное руководство пользователя".

P.S. In My Humble Opinion, последние сообщения не касаются данной темы.
VirusW, если есть желание далее общаться по данной вопросу, то, дабы не оффтопить, создавай отдельную тему или пиши в ЛС.


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #13 : 22 Березня 2010, 23:25 »
Shanovni gromadyany!
Ya vam pyshu z Linuxa. Kruto! Ot tilky rozkladku klaviatury ne znaishow  ;D


ЗІ: Потихеньку адаптуюсь. Враження - повні штани радості. Все цікаво - не знаю за що вхопитись.
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5514
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #14 : 22 Березня 2010, 23:48 »
Os' tobі і pershij dosvіd v koristuvannі palichkami :)
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


  • Google+
  • ВКонтакте
 

Рекомендовані теми форуму

  Тема Розділ Остання відповідь
xx Facebook vs Вконтакте Internet Остання відповідь04 Лютого 2022, 00:15
від Taurus
xx Який останній фільм ви дивились? Кіно Остання відповідь10 Лютого 2024, 20:32
від Taurus
xx Право на доступ до Інтернету Інші IT теми Остання відповідь09 Вересня 2020, 17:13
від Taurus
xx Вільне володіння зброєю Полювання та рибалка Остання відповідь25 Травня 2022, 15:33
від Taurus
xx Google змінив дизайн сайту Internet Остання відповідь30 Жовтня 2022, 18:01
від Taurus
xx Мораторій на продаж землі Політика Остання відповідь08 Липня 2020, 19:17
від Taurus
xx Tesla Motors Авто Остання відповідь14 Березня 2024, 18:00
від Taurus
xx HDD vs SSD Hardware Остання відповідь12 Вересня 2023, 10:00
від Taurus
xx Просрали Крим Політика Остання відповідь28 Жовтня 2022, 14:23
від Taurus
xx Електромобілі в Україні Авто Остання відповідь10 Серпня 2022, 18:18
від Taurus