Погода в Тальному Прогноз погоди +13 °C Сонячно Курси валютUSD: 25.14 ▼ -0.09 EUR: 27.75 ▼ -0.19 RUB: 0.38 ▲ 0 Ціни на пальнеА-92: 49.9 А-95: 52.84 ДП: 53.85 Газ: 27.89

Автор Тема: Лінукс очима чайника  (Прочитано 6713 раз)

0 Користувач і 1 Гість переглядають цю тему.

Offline Constantine

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 48
  • Карма: +10/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #15 : 23 Березня 2010, 00:08 »
Linux - домашняя еда, что приготовил - то и съел, есть, правда, книги с рецептами, по которым можно готовить вкуснятину не приходя в сознание, т.е. не шевеля извилинами - по инструкции.

MacOS X - типа ресторанная еда, за которую дорого просят и от которой может быть изжога, порции маленькие и дорогие, но богема привыкла так питаться и смотрит на всех свысока.

Windows - фастфуд, быстрое питание, вас обслужат быстро и недорого (по сравнению с рестораном), может быть даже бесплатно, если воспользуетесь ворованной едой, потому что еда быстро "копируется". Еда универсальна, потому многие привыкли к генетически измененной пластмассе и считают эту еду лучшей, но не удивляйтесь изжоге, тому что у вас пучит живот или лишай - в фастфудах могут питаться и бомжи, а для максимального комфорта и скорости нет ни дрессконтроля ни фейс-контроля, в результате можете похватить заразу, либо отравится химией и проблеваться с непривычки, но те, кто есть эту еду постоянно - уже адаптировались и привыкли есть антибиотики и протирать тарелки с вилками спиртом и считают это нормой. ©

Извините, не удержался. ;)


Online Тальне

  • Бот :)
  • Тальне форум
  • Карма: +100500
Блок з товарами


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #16 : 23 Березня 2010, 00:25 »
Os' tobі і pershij dosvіd v koristuvannі palichkami :)

Ггг. Я тільки но установив ОС, а ви вже критикуєте. Тоді ви не те критикуєте - це руки криві, що не здогадались зразу поставити всі необхідні для юзера розкладки. Хоча... так навіть краще - коли дуже хотів відписати вам - швидко знайшов необхідне в настройках. Тут чуток по іншому класифікація просто. Ну і система безпеки є. Коли відкриваю будь-які серйозні настройки - потрібно пароль вводити
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5492
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #17 : 23 Березня 2010, 00:33 »
Тепер трішки зміниться статистика тальнівського порталу:

Операционные системы (Топ 10) (за березень 2010)
Windows      97.3 %
Неизвестный      1.8 %
Linux         0.4 %
Macintosh      0.2 %
BSD         0.1 %
Symbian OS      0 %
Unknown Unix system   0 %
Sun Solaris      0 %
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #18 : 25 Травня 2010, 11:01 »
Давно не постив тут.
Що ми маємо в лінуксі:
1) Файлова система зовсім по іншому принципу організована. Монтування розділів - весела фішка :) (2 дні пробував примонтувати ще один вінт командами, які обгуглив з усіх сторін. А потім знайшов один сайтик, де було просто сказано - якщо хтось вам говорить  що в Лінуксі все робиться командами - він в минулому столітті. В лінуксі багато чого вже робиться аналогічно як і в Вінді - з графічним інтерфейсом. Примонтував за 3 хв. :)).
2) Сподобалось що папки можна перемонтувати. Як це - хз. Спробую пояснити. Основний розділ у нас знаходиться на одному логічному диску. Так от папку з нього! я можу змонтувати на інший логічний диск! Виходить парадокс (для віндузятника) - в кореневому каталозі знаходиться папка яка є іншим логічним диском. Який ніяк не може бути підпорядкований данному. (В моєму випадку Лінукс встановлено на одному розділі. Але місця мало, бо я залишив ще фат32. Я взяв і змонтував одну з системних папок на інший розділ. І якщо я не помиляюсь - він навіть на іншому вінчестері). Найбільше що тут незвичного - це коли заходиш в кореневий каталог - там, наприклад 20ГБ із них 10 вільних. Заходиш у якусь папку - там 30ГБ і 5 вільних :)))
3) Сподобалось, що файл підкачки іде на окремому розділі, в який і доступу в принципі немає.
А тепер про веселе  ;D
Як і кожен поважаючий себе юзверь/чайник/ламер (потрібне підкреслити, коли будемо знати хто я :) ) захотів поставити дрова для відяхи. Не стандартні, які оновлюються з репозитаріїв, а пропієтарні з АТІ сайтика (у мене Radeon 9200). X-сервер ліг, отак от. (Х-сервер - це на скільки я зрозумів - оболочка, щось схоже на експлорер у віндах) Тепер працювати доводиться з командної стрічки. А оскільки команди ще не всі вивчив (спс за інфу Constantine) то буду вчитись відновлювати. Побажайте мені удачі на фронтах Антарктиди :)))
ЗІ: пишу це з роботи, тому можливо не все згадав, ну і не можу зараз подивитись, що я хотів згадати.
Оляля, 199 повідомлення.. :)
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5492
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #19 : 25 Травня 2010, 16:54 »
Згадалось, нНа рахунок дров під Аті для юнікс подібних систем:
Блукав в інтернеті, читав огляди відеокарт і на Хабрі надбав на порівняльний тест гифорса і радеона. Ну тест тестом, а хабрахабр цікавий своїми коментарями, так от більшість жалілись, що в Аті буже короткий термін підтримки своїх продуктів для юнікс, в гифорсів з цим простіше. Там же надибав на чудовий коментар, що це все від лукавого і що навіть в лінуксі можна підняти кросфайр (2 x ati HD 4850). Тільки сам же ж цей коментатор додав, що підняти то він підняв, тільки навіщо йому той кросфайр в середовищі лінукс він і сам не зрозумів )))
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #20 : 31 Травня 2010, 11:18 »
Тільки не сміятись! :)
Відновив з бекапу конфіг - Хсервер запрацював. І одразу ж поліз міняти розширення з 1024х768 на 1980х1024 (ггг, монітор купив, такий як у адмінчега) і знову ліг х-сервер. Тільки бекапу вже немає :) буду вручну правити.
І ще одне. Лазив по інтернетах і вичитав, що для лінукса непотрібно проводити дефрагментацію. Файлова система настільки розумно зроблена, що фрагментація мінімальна. Навіть прог немає для цього. Ще один + в сторону пінгвінчега.
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5492
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #21 : 31 Травня 2010, 12:56 »
з 1024х768 на 1980х1024 (ггг, монітор купив, такий як у адмінчега)
1920x1080 потрібно взагалі-то ;)
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #22 : 01 Червня 2010, 12:26 »
ага. я просто до цього ще не звик. тому цифри путаю :)
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #23 : 07 Липня 2010, 10:09 »
Поставив Debian, OpenSuse чомусь не сподобалась. Мабуть через те, що деякі команди не так пишуться як у інших дистрах. А в англ я не дуже сильний, щоб мануали гортати. В дебіен вчора сам змонтував диск. Як виявилось це просто. Ще хочу навчитись виставляти права на доступ, а то весело вийшло - треба підправити fstab (файл конфігурації, який відповідає за монтування дисків, тому що командою при кожній загрузкі не дуже удобно :) ). До нього доступ є лише в рута, під яким мене чомусь не пускає в графічну оболочку, а командами я ще не вмію дописувати файл (та й страшно якось, маленька помилка призводить до великих наслідків). Довелось іти через рут-консоль, в якій команда gedit запускає щось типу блокнота, і з нього вже є доступ. Підключив фат32, ще мабуть покопаюсь з правами на читання/запис.
Найстрашніше в лінуксі - що розумію, як це зробити, але не знаю команд (і особливо ключів до них). І ще лякає, що не можу одночасно все зробити. А по черзі часто без одного не можу зробити друге, а без другого перше :)
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5492
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #24 : 26 Серпня 2010, 08:50 »
Linux виповнюється 19 років

25 серпня співтовариство Open Source традиційно відзначає день народження операційної системи Linux. Рівно 19 років тому Лінус Торвальдс (Linus Torvalds), будучи студентом Гельсінкського університету, розмістив в новинній usenet-групі comp.os.minix повідомлення про розробку ядра нової платформи, а також про успішне портування командного інтерпретатора bash та компілятора gcc. Саме з цього моменту і почався відлік історії розвитку системи, що одержала назву Linux і в корені перевернула уявлення про вільне програмне забезпечення.
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #25 : 25 Лютого 2012, 22:52 »
Знову здрастуйте :)
Майже 2 вечора витратив на те, щоб підключити свій сканер Mustek ScanExpress 1200 UB PLUS.
Також навчився підключатись до віддалених ПК по RDP - нічого складного (і трішки краще працює).
Оперу поставив. Цікаво було чи коректно вона буде працювати. Поки що проблема залишається лише з установкою флеш-плеєра (в процесі вирішення). Синхронізація пройшла успішно.

На роботі вже навіть мем такий є - "Вінда  - чистесенька" (Вимовляти потрібно специфічно - дуже ніжно і з подовженою першою буквою "е". Хто не зрозумів як - пізніше, можливо, запишу і попрошу адміна виложити в mp3  ;D). Зявився він через те, що я переставив на багатьох машинах вінду і стало краще працювати. Так от, для Лінукса такого поняття немає в принципі - в ньому немає такої тупої і нелогічної фігні як реєстр. Хочеш почистити систему - просто видаляєш непотрібні програми. Оце я взагалі вважаю геніальним. Погодьтесь - один раз налаштувати систему і спокійно працювати роками - це благодать для будь-кого (а для системного адміністратора - це ще й відпочинок на роботі).
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Сомалієць

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1550
  • Карма: +69/-0
  • Стать: Чоловіча
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #26 : 26 Лютого 2012, 19:51 »
Погодьтесь - один раз налаштувати систему і спокійно працювати роками - це благодать для будь-кого (а для системного адміністратора - це ще й відпочинок на роботі).

є зміст таку шнягу ставити, якщо ти ФОП або організація. Тоді ніяке СБУ не причепиться. Мої джерела повідомляють, що є вже перші жертви


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #27 : 27 Лютого 2012, 00:30 »
Поки що питання піратства я залишаю у спокої по кількох причинах:
1. Боротьба з піратством в Україні насправді існує лише де-юре. Те, що кілька організацій від неї постраждали - показуха для Заходу.
2. Кожен наступний віндовоз після ХР містить у собі більше й більше засобів для захисту авторських прав (згадайте DRM). І все складнішим є інтеграція старих програм (якими досі користуються багато підприємств) в нові версії вінди.

Тому основним суперником пінгвіну в даній темі буду вважати ХРюшу.
По-перше - вона допрацьована зі сторони майкрософт (майже без глюків),
і по-друге - вона допрацьована зі сторони інших розробників програмного забезпечення

Хоча таки згоден - і в плані ліцензії Лінукс кращий  ;D
Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


Offline Taurus

  • Вожак стаї
  • Адміністратор
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 5492
  • Карма: +99/-1
  • Стать: Чоловіча
  • I f*ck your mind
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #28 : 28 Травня 2013, 14:36 »
В полку лінукс подібних ОС прибуло поповнення:
Fedora випустила Pidora — нову версію Linux для Raspberry Pi :fail:
Правила форуму :: khlivnyuk.com — Розробка веб-дизайну, створення сайтів ::


Offline VirusW

  • Де тут над авкою підпис поставити?
  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 709
  • Карма: +52/-4
  • Стать: Чоловіча
  • Одиноко одинокий одиночка
» Лінукс очима чайника
« Відповідь #29 : 29 Травня 2013, 18:42 »
Таке часто буває. Навіть колись на маркетингу вчили, що для введення товару в країну потрібно вивчити її особливості, щоб не було таких "милозвучних" назв :)


Боже, зроби так, щоб українську мову так само пригнічували, як "пригнічують" російську.


  • Google+
  • ВКонтакте
 

Рекомендовані теми форуму

  Тема Розділ Остання відповідь
xx Політичні ляпи Політика Остання відповідь24 Березня 2022, 12:50
від Taurus
xx ID-картка замість паспорта Україна Остання відповідь30 Березня 2021, 19:33
від Taurus
xx Не ту країну назвали Гондурасом Курилка Остання відповідь10 Лютого 2024, 14:27
від Taurus
xx Національний банк України Економіка Остання відповідь12 Червня 2023, 13:46
від Taurus
xx Хутін Пуй У світі Остання відповідь08 Лютого 2024, 13:19
від Taurus
xx Windows 11 Software Остання відповідь01 Липня 2023, 15:59
від Taurus
xx Компанія Microsoft Інші IT теми Остання відповідь23 Червня 2021, 17:47
від Taurus
xx Чим живе Тальне? Тальне - наше місто Остання відповідь14 Червня 2023, 16:08
від Taurus
xx Гурт Metallica Музика Остання відповідь23 Травня 2023, 12:59
від Taurus
xx Tesla Motors Авто Остання відповідь14 Березня 2024, 18:00
від Taurus