Знижка на товари

Тальнівський Інформаційний Портал

News Слухати радіо онлайн — насолоджуйся музикою також на iPhone і Android

Місто Тальне

Прапор Тального

Тальнівський Інформаційний Портал: Інформація про місто Тальне на Черкащині

Мало хто із тальнівської молоді (і не тільки молоді) знає, що символізує прапор нашого рідного міста Тальне, а питання: хто його автор? – взагалі здатне поставити в скрутне становище будь-кого.

Цією публікацією я намагатимусь закрити деяку частину прогалин в знаннях про наш рідний край і разом з вами дізнатись трохи більше про місто Тальне.

18 липня 2000 року депутати Тальнівської міської ради народних депутатів затвердили герб і прапор міста Тального (рішення №12/2-4(3)). Автори проекту прапора - О.Толкушин та А.Ярмилко.

Прапор Тальне
Сучасний прапор Тального

Декілька рядків з офіційного описання прапору Тального:
У прямокутному полотнищі синя діагональна смуга з верхнього древкового кута. У верхній золотій кінцевій частині - чорний солярно-лунарний знак. У нижній частині - золотий кадуцей, покладений діагонально, як і смуга у напрямі верхнього древкового кута.

Додаток до опису прапору Тального:
співвідношення сторін полотнища - 2:3 (висота до довжини);
розмір діагональної смуги складає 1/5 висот полотнища;
діаметр солярно-лунарного знаку складає 1/5 довжин полотнища;
довжина кадуцея складає 1/2 довжини діагоналі.

Що символізує прапор Тального

Червоний колір прапора символізує граніт, власне на багатих покладах якого і розташоване місто Тальне.

Золотий колір - споконвічну традицію вирощування хліба на Тальнівщині.

Синя діагональ на прапорі, як ви вже мабуть здогадались, символізує річку Гірський Тікич, яка протікає через місто.

Кадуцей - Прапор Тальне
Кадуцей

Кадуцей (лат. caduceus) - жезл покликачів у греків і римлян; назва жезла Гермеса (Меркурія), що володіло здатністю примиряти. З XIX століття зображення служить у ряді країн, наприклад, у США, символом медицини. В окультизмі вважається символом ключа відкриваючого межу між тьмою й світлом, добром і злом, життям і смертю (саме із цим значенням, імовірно, зв'язане використання як символ медицини). У християнстві кадуцей стає атрибутом Богоматері - Софії, з ним Її можна бачити в православній іконографії. Відома, наприклад, ікона Софії Новгородської. На древніх іконах Вона в правій руці завжди тримає скіпетр (кадуцей), тобто довге біле із загостреним кінцем ратище. В інтерпретації авторів тальнівського прапору - кадуцей - древній символ торгівлі, яка у минулому розвивалася поблизу переправи через річку.

Солярно-лунарний знак, що розташований на прапорі, був запозичений із зображання на давньому горщику часів Трипільської культури, знайденого під час історичних розкопок в селі Тальянках, до речі, найбільшого в світі протоміста трипільців. Як елемент символьного оформлення герба та прапора Тального, цей древній знак був запропонований археологом Д.Чорновілом.

Проект прапору Тального

До речі, в процесі розробки прапора та герба Тального, автори запропонували на розгляд комісії декілька проектів, так що нижче ви матимете змогу подивитись, яким міг би бути тальнівський прапор:

Прапор Тальне

Прапор Тальне

Прапор Тальне

Прапор Тальне

Прапор Тальне

Отож, тепер ви знаєте, що символізує прапор Тального. Удачі та до наступних зустрічей на сторінках Тальнівського Інформаційного Порталу!

Автор: Хлівнюк Леонід
Talne - 25.05.2008

Редагував та розмістив – Хлівнюк Леонід © talne-info.com | 02.07.2008

Рекламка
Поділитись з друзями
  • Google+
  • VK
Link:
HTML:
BBcode:
Коментувати матеріал