Знижка на товари

Тальнівський Інформаційний Портал

News Слухати радіо онлайн — насолоджуйся музикою також на iPhone і Android

Тальнівщина

Загальні відомості про Тальнівський район

Тальнівський Інформаційний Портал: Інформація про Тальне та Тальнівщину

Як адміністративно-територіальну одиницю Тальнівський район утворено в квітні 1923 року. Територіально він входив до Київської губернії (1923-1925 рр.), Уманського округу (1925-1932 рр.), Київської області (1932-1953 рр.), з 1954 року район увійшов до новоствореної Черкаської області. У січні 1963 року в зв’язку з розукрупненням Тальнівський район було реформовано, а його територія включена до Уманського району. З січня 1965 року район відновлено в його сучасних межах.

Герб Тальнівського району

Герб Тальнівського району

Тальнівський район розташований в лісостеповій зоні Придніпровської височини, а саме: в південно-західній частині Черкаської області. Район межує на заході з Уманським, на північному заході - з Маньківським, на півночі – з Звенигородським, на сході - з Катеринопільським районами та Кіровоградською областю на півдні. Відстань до обласного центру дорогами з твердим покриттям 141 км.

Район має залізничну станцію розташовану в м. Тальне на магістралях Черкаси-Львів та Умань-Донецьк. Автостанція «Тальне» розташована на автотрасі Умань-Черкаси, протяжність якої в межах району складає 38,2 км. Для розвитку новітніх інформаційних технологій прокладено 36 км. оптично – волоконних мереж на відрізку "Кобринове-Поташ", в перспективі – прокладання ще 16 км. вказаного типу мереж, що дають змогу значно покращити якість міжміського телефонного зв’язку в районі. По території району проходить газопровід "Союз", працює газокомпресорна станція.

Тальнівського район на карті Черкаської області

Рельєф Тальнівського району ерозійно-акумулятивного типу. Характерною його особливістю є порівняно слабке розчленування вододільних підвищень ярами і балками. Для району характерний широкий хвилястий рельєф водно-ерозійного типу, який є наслідком геоморфологічного розвитку місцевості.

В Тальнівському районі широко розповсюджені нерудні корисні копалини, які використовуються в народному господарстві як будівельні матеріали. Представлені вони гранітами, гнейсами, глинами, суглинками та будівельними пісками. Найбільше в районі граніту в межах міста Тального розробляє щебеневий завод та в межах с. Лащова - кар’єроуправління. На околицях міста Тальне та села Кобринове є корисні копалини суглинків лісовидних жовтих для виробництва цегли. В межах села Тальянки зафіксовано родовище піску кварцового дрібнозернистого в обсязі 50 тис. тон.

Зустрічається на території Тальнівського району буре вугілля, яке може використовуватись як енергетична сировина, зокрема це Зеленьківське та Шаласько-Лащівські родовища.

В районі є 1050 заплавних озер і водоймищ, 360 га. річок придатних для рибацтва й розведення свійської водоплавної птиці.

На території району відкрито джерела мінеральної води з лікувальними властивостями.

Територією Тальнівського району протікає річка Гірський Тікич.

Типовими грунтами для Тальнівщини є чорнозем. Справжнім скарбом нашого регіону є ліси: дуб, граб, клен, липа, ясен, береза. Всього під лісами й чагарниковими насадженнями зайнято 8629 га. (9,4% території району).

Площа району - 909,7 кв. км., що становить 4,3% від території Черкаської області.
Площа сільськогосподарських угідь становить 75,0 тис. га., з них орної землі - 60 тис. га.

Станом на 2007 рік в Тальнівському районі проживає 40 тис. осіб.

В тому числі:
міського - 15,2 тис. осіб;
сільського - 24,8 тис. осіб.

В Тальнівському районі налічується 40 населених пунктів, які підпорядковані одній міській та 27 сільським радам. Загальна кількість дворів 16 тис.

Джерело: http://oda.ck.ua/

Редагував та розмістив – Хлівнюк Леонід © talne-info.com | 05.05.2008

Рекламка
Поділитись з друзями
  • Google+
  • VK
Link:
HTML:
BBcode:
Коментувати матеріал