Деякі думки про тяжку музику
Тільки ексклюзивні публікації на Тальнівському Інформаційному Порталі
Що може бути суперечливіше ніж так звана «тяжка» музика? Суперечки з цього приводу ведуться уже досить довго, майже від самого початку виникнення цього стилю музики, проте ні противники, ні її прихильники ніяк не дійдуть до спільної думки з цього приводу. Кожна сторона має певні переконливі аргументи на свою користь, але не слід забувати в які часи виникла ця музика і на які аспекти життя вона намагалась вплинути. То був час холодної війни, війни у В’єтнамі, час сексуальної революції, час масової істерії від вживання наркотичних засобів. Цілком логічним було виникнення певного руху молоді, яка хотіла не абстрагуватись від проблем сучасності, а навпаки допомогти іншим молодим людям, які втрачали орієнтири та сенс життя, адаптуватися до сучасного агресивного навколишнього середовища. В першу чергу вони намагалися загартувати ще тендітний, не пристосований до реальності людський мозок шляхом впливу на нього тяжкої музики та пронизаних глибокими думками текстів пісень, які різко контрастували з тодішніми попсовими мотивами та бездарними текстами, в яких головне було не думка і намагання донести слухачеві правду, а лише правильне чередування рифм.
Так хард-рок в свій час викликав хвилю протестів зі сторони пуританського суспільства та консервативної влади, яка в деяких країнах, зокрема у СССР, переслідувала як музикантів так і їх прихильників, проте молодь, яка зрозуміла, що ця музика несе лише позитивні емоції та доносить до людей гірку правду сьогодення, не піддавалася впливу влади, а навпаки робила все необхідне, аби ця музика існувала. В підтримку рокерів виникають фан-клуби в усіх куточках Європи та Америки, рух швидко поширювався. Проти нього влада була безсилою. Ніяка цензура та інші перепони не могли зупинити цю лавину емоцій та правди. За минулі 30 років після виникнення рокерської музики вона міцно захватила позиції і відступати не збирається. Минув той час коли на рокерів дивилися як на божевільних, які зносили з перших акордів усі перепони на своєму шляху.
Надпотужні динаміки, електричні гітари, ударні інструменти та глибокі по змісту пісні увійшли у серця мільйонів слухачів, платівки та диски розходяться багато мільйонними тиражами, їхні концерти транслюються по телебаченню, гонорари артистів роблять їх казково багатими, проте рок-культура не втратила своєї актуальності, не перетворилася на попсу. Рок – музиканти як і раніш відокремлюють себе від влади та виступають проти насильства, наркоманії та тиранії.
Рок-музика – боротьба протилежностей та контрастів, ні яка інша музика не може викликати у слухача стільки думок та емоцій. З одного боку шалений, надпотужний драйв, несамовита гучність, яка може рознести на друзки будь-що і будь-де, а з іншого контрастуюча методичність повільних переходів. З одного боку - інколи диявольський образ та грим, а з другого – найніжніші та найромантичніші рок-балади, які присвячують коханим людям. Тільки від дії контрасту виникають чарівні образи в мистецтві, а рок-музика це мистецтво, мистецтво, яке робить наше життя цікавіше та заставляє інколи по-новому дивитися на цей жахливий світ, у якому ще залишилось багато прекрасного!
Автор: Leonid Khlivnyuk
17.05.2005 - http://talne-info.com
Рекомендовані публікації
- 21.05.2008
- Деякі думки про тяжку музику
- 20.11.2016
- Новий альбом Metallica – Hardwired To Self-Destruct
Редагував та розмістив – Taurus © talne-info.com | 21.05.2008